Kadrioru Staadion
 
otsi
Uudised
Kadrioru staadioni 87. sünnipäev!
lisatud: 13.06.2013
Auväärses eas Kadrioru staadion tähistab 13. juunil oma 87. sünnipäeva.

Vaade Kadrioru staadionile, u. 1928-1930. aastad, Eesti Filmiarhiiv (EFA.4-1869)

Staadion avati suure pidulikkusega 13. juunil 1926. aastal, kuid juba kolm aastat varem, 31. märtsil 1923, kirjutasid Eesti Spordi Keskliidu esindajad Leopold Tõnson ja Johannes Kauba teedeministeeriumi töötajatega alla 65 525 ruutmeetri suuruse maa-ala rentimise lepingule, et ehitada Kadriorgu kuue raja, heite- ja hüppesektorite ning kahe harjutusväljakuga staadion. Tööd väljakul nõudsid veel omajagu aega, mistõttu jõuti Baltimaade omaaegse parima staadioni piduliku avamise ja esimese võistluseni arvuka pealtvaatajaskonna ees alles 13. juunil 1926. Avakõnedele järgnes Eesti - Leedu maavõistlus jalgpallis, mis lõppes Eesti võiduga 3:1. Pärast võistlust ütles Leedu populaarne jalgpallur S. Garbačauskas: "Eesti võib uhke olla oma suurepärase staadioni üle. Meie Lätiga ei näe undki millestki taolisest. Staadioni väljak sarnaneb juba Pershingi ja Columbes'i väljakutele.".

Kadrioru staadion parandas oodatult rahvusvahelist suhtlust ja võimaldas kohale tuua võistlejaid, kellelt mõõtu võtta. Tunnustatud atleedid pakkusid konkurentsi Eesti paremikule ning olid oma ala meistritena meie kergejõustiklaste järelkasvule innustavaks eeskujuks. Kadrioru staadionil võistelnud kõige tituleeritumate sportlaste - olümpiavõitjate, maailmameistrite ja maailmarekordite püstitajatena tuntud kergejõustikutähtede koguarv küünib üle 120.

Ka viimastel aastatel on Kadrioru staadion võõrustanud mitmeid rahvusvahelisi võistlusi. 2011. aastal lõppenud peaareeni rekonstrueerimistööde järel toimus Kadriorus ridamisi kõrgetasemelisi tulemusi pakkunud Juunioride EM kergejõustikus ning 2012. aastal noormeeste U19 finaalturniir jalgpallis.

Käesoleval aastal toimub Kadrioru staadionil Euroopa Karikavõistluste Superliiga mitmevõistluses, 2015. aasta suvel U23 Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus. Juubeliaastal - 2016 - peab Kadrioru staadion oma 90. sünnipäeva. Jääb vaid loota, et seoses 2015. aasta suurvõistluse ning läheneva juubeliga täituksid kõik staadioni arenguga seotud plaanid.

Loe lisaks:
Kadrioru staadioni ajalugu
Ülevaade staadioni ehitusest
Kergejõustik Kadrioru staadionil
Jalgpall Kadrioru staadionil

Vaata lisaks:
Pildigalerii ajaloolistest fotodest
Pildigalerii kuulsustest Kadrioru staadionil
                
Kadrioru Staadion - Roheline aas 24, Tallinn   Telefon: 601 3564   E-post: staadion@kadriorustaadion.ee
BestIT OÜ